Termolifting NIR

Znaczoca Poprawa Elastyczności Skóry Twarzy I Ciała

Termolifting jest nowoczesnym zabiegiem odmładzającym, który znacznie poprawia elastyczność skóry twarzy lub ciała. Urządzenie emituje promieniowanie podczerwone IR, które w medycynie estetycznej ma zastosowanie do nieinwazyjnego podgrzewania tkanek i płynów. Bliska podczerwień podczas zabiegu podgrzewając włókna kolagenowe, obkurcza je, a tym samym powoduje, że skóra odzyskuje elastyczność i napięcie, a zmarszczki zostają spłycone lub w całości wyeliminowane.

Głowica urządzenia NIR jest wykonana ze szlachetnego szkła szafirowego. Szkło sprawia, że emitowane promieniowanie podczerwone o odpowiednio dobranej długości fali, wpływa na podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych, co skutkuje ich skurczeniem się do pierwotnej długości. Powodując zwiększenie gęstości skóry wpływające na napięcie, elastyczność i tonizacje skóry. Po przez podgrzanie stymulowane jest pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Ich produkcja zostaje zwiększona o około 30%, co pogłębia efekt liftingu.

Proces odbudowy włókien kolagenowych jest procesem długotrwałym i następuje stopniowo, stąd końcowy efekt liftingu jest w pełni widoczny od 3 od 6 miesięcy po zabiegu. I utrzymuje się do 3 lat w zależności od pielęgnacji skóry.

Umów się na wybrany zabieg!